Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, popularnie nazywane OC, jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi posiadać każdy kierowca. Jego koszt nie należy do najniższych, przez co wielu posiadaczy aut szuka jak najtańszych ofert. Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić na OC!

Ubezpieczyciele narzucają bardzo różne stawki polisy samochodowej, jednak to, co oferują jest wciąż tym samym ubezpieczeniem OC. Jego zakres reguluje ustawa i jest on identyczny w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Porównanie ofert jest kluczowe w poszukiwaniu najtańszego OC. Podstawowe pytanie, jakie zadaje sobie każdy kupujący lub przedłużający ubezpieczenie, brzmi: czy da się na tym cokolwiek zaoszczędzić?

Nie musisz być wierny jednemu ubezpieczycielowi

W dzisiejszych czasach nie jesteś, na szczęście, skazany na jednego ubezpieczyciela, na którego ofertę musisz przystać. Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo szeroka, a firmy oferujące takie usługi walczą o każdego klienta. Pamiętaj też, że ubezpieczyciel, przy którym wiernie trwasz od lat, wcale może nie mieć dla Ciebie najkorzystniejszej propozycji. Warto więc takiej poszukać. Wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu – tutaj z pomocą przychodzi porównywarka ubezpieczeń OC/AC www.mfind.pl.

Jaki znaleźć najlepsze OC?

Najłatwiejszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas zakupu ubezpieczenia pojazdu jest dokładna analiza dostępnych ofert. Internetowa porównywarka ubezpieczeń OC jest najszybszym i najprostszym sposobem weryfikacji dostępnych ofert – w jednym momencie i w jednym miejscu. Najpopularniejsze produkty lub te, z których korzystałeś do tej pory, wcale nie muszą być najlepsze. Dzięki porównywarce ubezpieczeniowej masz okazję poznać nowe firmy, którym zależy na zdobyciu klienta. To właśnie ich pakiety mogą okazać się najbardziej korzystne.

Działanie porównywarek opiera się na przeprowadzeniu jak najbardziej szczegółowego wywiadu odnośnie historii pojazdu oraz otrzymaniu kilku niezbędnych informacji o właścicielu. Wystarczy, że przeznaczysz kilka minut na uzupełnienie danych, a po chwili otrzymasz szereg spersonalizowanych ofert przygotowanych specjalnie według Twoich potrzeb. Wyniki poszukiwań pokażą Ci zarówno koszt samego ubezpieczenia OC, jak również warianty z dodatkowymi pakietami. Pełna wiedza w tym zakresie pozwoli Ci zdecydować się na najtrafniejszą i najbardziej korzystną ofertę.

Kiedy szukać nowych ofert?

Twoim obowiązkiem jest pamiętać o terminowej płatności składki za ubezpieczenie. Równie ważne jest pamiętanie o tym, kiedy Twoja umowa z ubezpieczycielem wygasa – pozwoli Ci to uchronić się przed automatycznym przedłużeniem polisy na kolejny okres, często na mniej korzystnych warunkach.

Poszukiwanie tańszej oferty można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie, choć im bliżej faktycznej możliwości zmiany ubezpieczyciela, tym bardziej wiarygodna będzie informacja o wysokości dostępnej, nowej składki. Polecamy jednak, co jakiś czas sprawdzać dostępne oferty, aby zorientować się jak np. zmieniają się one w trakcie roku i gdzie możesz zakupić polisę najtaniej.

 

Jeśli starym nawykiem zawsze ubezpieczasz auto u jednego ubezpieczyciela, zapewne niełatwo będzie Ci zdecydować się na szukanie nowych ofert. Bądź jednak otwarty na nowe możliwości i technologie. Współczesne metody poszukiwań zapewniają sporo wygody, pomagają zaoszczędzić wiele czasu, a tym bardziej pieniędzy. Dlatego nie wahaj się i już dziś skorzystaj z kalkulatora OC/AC, by sprawdzić, ile możesz zaoszczędzić!