Tzw. szybka moda to znak naszych czasów. Szybko zmieniające się trendy i kolekcje mają sprawić, że będziemy częściej kupować ubrania i krócej je nosić. Jednak to zjawisko powoduje też ogromne problemy, przede wszystkim ekologiczne. Produkcja ubrań, ich transport, pranie, a wreszcie utylizacja - wszystko to stanowi rosnące zagrożenie dla środowiska.

Jak sobie z nim próbują radzić producenci ubrań i startupy? I dlaczego każdy z nas powinien zastanowić się nad tym, jaką odzież czy obuwie kupuje? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Kasia Gola z GeekGoesChic.Co oraz Anna Pięta, jedna z założycielek MUDA Labs.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o technologiach w modzie, związkach mody z medycyną i plastikowej pułapce.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 16 marca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM (uwaga - dodatkowa, trzecia część audycji będzie dostępna tylko online!). Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!