50 lat temu ludzie po raz pierwszy wylądowali na Księżycu. W tamtych czasach wydawało się, że szybko nastąpi dalsza eksploracja kosmosu i że jest to naturalny kierunek rozwoju naszej cywilizacji. Dziś jest to już mniej oczywiste. Ludzie nie tylko nie polecieli na Marsa, ale mają ogromne problemy na swej macierzystej planecie - przede wszystkim ze zbliżającą się katastrofą klimatyczną i nadmierną konsumpcją zasobów.

Czy w związku z tym powinniśmy wciąż marzyć o podboju kosmosu? A jeśli tak, to jak może to wyglądać w przyszłości? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dziennikarka Ewelina Zambrzycka oraz dr Grzegorz Brona, fizyk i były szef Polskiej Agencji Kosmicznej, którzy wspólnie napisali książkę „Człowiek - istota kosmiczna”.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o polskim sektorze kosmicznym, obywatelskim podejściu do eksploracji kosmosu, polskich projektach i technologiach satelitarnych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 27 lipca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!