Dr Eliza Kącka napisała poruszający artykuł „Mamo, mam autyzm” w magazynie „Pismo” o swojej 13-letniej córce. Zainspirował mnie on do poruszenia ponownie tematu autyzmu na antenie. Bo choć o tym zaburzeniu (nie chorobie!) mówi się od lat, wielu z nas wciąż nie rozumie, czym tak naprawdę jest autyzm ani czego potrzebują od otoczenia osoby nim dotknięte.

Porozmawiam o tym na parę dni przed Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia z moimi gośćmi w studiu TOK FM: dr Elizą Kącką, matką córki z autyzmem, literatką, akademiczką z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Anną Waligórską, psycholog z Uniwersytetu SWPS i Centrum Terapii Autyzmu SOTIS.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o autyzmie (z 2015 r.), afazji, neuromarketingu, emocjach oraz nauce programowania dla uczniów z niepełnosprawnością i Aspergerem.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 30 marca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!