Umieranie i śmierć stały się w naszej kulturze tematem tabu. Co gorsza, sprzyja temu postęp naukowo-technologiczny. "Powstają nierealne oczekiwania – że niezależnie od tego, jak bardzo pacjent jest słaby, chory i wiekowy, medycyna zawsze znajdzie rozwiązanie. Dla pracowników służby zdrowia śmierć często staje się >>medyczną porażką<<, a nie nieuchronnym końcem" - mówiła w czasie rozmowy ze mną dr Kathryn Mannix, brytyjska specjalistka od medycyny paliatywnej. Z jej doświadczeń wynika jednak, że potrzeby ludzi ciężko chorych i umierających są zupełnie inne.

Co jest najbardziej potrzebne takim pacjentom i ich bliskim? I jak praca w hospicjum pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - Aneta Borkowska, lekarz medycyny, współzałożycielka Ogen.pl.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o umieraniu z uśmiechem, uważności, emocjach oraz inwestowaniu w innowacyjne firmy.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 20 kwietnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!