Pandemia to wielkie wyzwanie dla gospodarki, ale nie oznacza to, że w jej czasie nie mogą powstawać innowacyjne firmy. Swoją szansę mogą dziś mieć startupy - także takie, które są zakładane i prowadzone przez kobiety. Jednak w dziedzinie nowych technologii i nauk ścisłych innowatorek wciąż jest dość mało.

Na jakie przeszkody napotykają, wcielając w życie swe pomysły? I jak można im pomóc w rozpoczęciu działalności? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM - dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Perspektywy, dyrektor "Perspektywy Women in Tech Summit" oraz Joanna Baran, członkini zespołu założycielskiego startupu Magnetiqa.pl.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o roli kobiet w technologiach i naukach ścisłych oraz kobiecych innowacjach.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 23 maja o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!