Zaczynamy cenić miejskie drzewa, które chronią nas przed upałami i smogiem, zatrzymują wodę deszczową i, rzecz jasna, produkują tlen. Jednak o takie drzewa trzeba dbać - nie wystarczy tylko je zasadzić i pozwolić im rosnąć. Piszemy o tym m.in. we wrześniowym wydaniu magazynu "Focus". Drzewa w miastach narażone są na zanieczyszczenia, uszkodzenia korzeni i oczywiście suszę związaną ze zmianami klimatu. Służby miejskie powinny na bieżąco monitorować stan drzew, by zachować je w dobrej kondycji.

Jak mogą w tym pomóc nowe technologie? I skąd wiemy, co się dzieje z miejskimi drzewami? O tym opowie mój rozmówca w studiu TOK FM - Jakub Supera, projektant, współtwórca startupu Boombrix, student w amsterdamskim Instytucie Zaawansowanych Rozwiązań Urbanistycznych.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o internecie rzeczy, inteligentnych miastach i problemach z wodą.

UWAGA, zmiana godziny emisji! Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 14 września o godz. 13:40 (pierwsza część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie ona dostępna jako podcast (wraz z dodatkową, drugą częścią) na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!