Zastanawiając się nad tym, co będzie z naszym dorobkiem po śmierci rzadko myślimy o dobrach cyfrowych. Dom, płyty czy książki - to może być spadek. Z tego powodu warto spisać testament, by w razie czego nasi spadkobiercy nie mieli dodatkowych zmartwień, gdy nas nagle zabraknie.

Ale co z zawartością naszego profilu w mediach społecznościowych, z plikami MP3, ebookami czy cyfrowymi subskrypcjami? Część tych danych ma wartość sentymentalną, jak pamiątki z wakacji czy wpisy dokumentujące przygody naszych dzieci. Inne mają bardzo wymierną wartość rynkową - za legalną kolekcję cyfrowej muzyki czy wirtualnych książek nieraz trzeba dużo zapłacić.

Czy po naszym odejściu ktokolwiek może jeszcze z tego skorzystać? I jak może w przyszłości wyglądać tzw. cyfrowy spadek? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - dr Elwira Macierzyńska-Franaszczyk, ekspertka z zakresu prawa platform internetowych z Akademii Leona Koźmińskiego.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o prawie do zapomnienia, prawach autorskich, sprawiedliwości online, przyszłości wymiaru sprawiedliwości i prawach e-konsumenta.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 27 października o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!