Tylko 17 proc. Polaków deklaruje, że mogłoby zrezygnować z jedzenia mięsa, by ratować Ziemię przed katastrofą klimatyczną. Wpływają na to nie tylko nawyki kulinarne, ale i fakt, że tkanka mięśniowa zwierząt - a konkretniej kręgowców - po prostu nam smakuje i większość z nas nie ma ochoty na zastępowanie jej innymi produktami (np. jadalnymi owadami). Może się to jednak okazać niezbędne, jeśli nasza cywilizacja ma przetrwać.

Nad jakimi substytutami mięsa pracują polskie firmy? I jak przekonać konsumentów, by kupili roślinny odpowiednik kurczaka albo kotlet z białka owadów? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Iga Czubak, założycielka startupu Qurczak, dr Hanna Wilska, dietetyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr Jakub Urbański, współtwórca projektów HiProMine i Alcorythm.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o jedzeniu owadów, przyszłości jedzenia, diecie dobrze wpływającej na samopoczucie i racjonalnym odżywianiu się.

UWAGA, zmiana godziny emisji! Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 28 września o godz. 13:40 (pierwsza część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie ona dostępna jako podcast (wraz z dodatkową, drugą częścią) na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!