To, co często utrudnia podjęcie decyzji o wyborze pracy, to tęsknota za tym, by dokonać jedne go, najlepszego wyboru i skupić - się wyłącznie na nim. Ponieważ jest on obarczony ogromnym oczekiwaniem, że będzie najlepszy – grzęźniemy w miejscu, nie mogąc się zdecydować, co ostatecznie miałoby to być. Modeli kariery jest jednak znacznie więcej – sprawdź, który z poniższych będzie najlepszy dla ciebie.

 

1. JEDNA PRACA DAJĄCA MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA SIĘ W KILKU ROLACH

Jeśli jesteś dobry na kilku obszarach, pomyśl, w jakiej pracy mógłbyś je połączyć. Np. kierownik sklepu to jednocześnie menedżer, sprzedawca i psycholog; wykładowca akademicki – wykładowca, nauczyciel, naukowiec, mentor. Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, występujesz nie tylko jako specjalista w swojej dziedzinie, ale często także w roli marketingowca, sprzedawcy swoich usług, projektanta strony internetowej i firmowych gadżetów, administratora, księgowego.

 

2. DWIE PRACE WZAJEMNIE SIĘ NAPĘDZAJĄCE

Kiedy jedna czerpie z drugiej. Przykładem łączenia tego jestem ja sama. Pewnie nie pojawiałabym się na łamach „Coachingu”, gdyby nie moja praca coacha i bogactwo historii moich coachee, spostrzeżeń i refleksji po sesjach. Jednocześnie kiedy piszę teksty, analizuję różne sytuacje, korzysta na tym mój warsztat coachingowy. Podobne połączenia to np. grafik i malarz, dziennikarz i pisarz, psycholog i mediator.

 

3. DWIE RÓŻNE AKTYWNOŚCI ZAWODOWE

Wymagają bardzo dobrej organizacji czasu, ale są możliwe do pogodzenia. Wśród osób w moim otoczeniu są takie, które wykonują konwencjonalną pracę, np. w korporacji, a ponadto: prowadzą hostel, weekendowe kursy fotografii, konferansjerkę na koncertach, malują obrazy, projektują odzież i biżuterię.