1. Opowieści o byłych partnerach

Nie będziesz mieć żadnej korzyści z tego, że podzielisz się informacjami o swoich eks lub o nie wypytasz partnera. Wiele osób zadręcza się potem doświadczeniem seksualnym drugiej połowy.
 

2. Trójkąt z przyjaciółmi

Seks w większym gronie to recepta na rychłą katastrofę. Trójkąt może wywołać wiele negatywnych emocji i wystawić miłość na niebezpieczną próbę lub zniszczyć związek. Nie warto podejmować takiego ryzyka dla chwili – często wątpliwej – przyjemności.

3. Mało pieszczot

Kobiety potrzebują dłuższej gry wstępnej niż mężczyźni, aby osiągnąć satysfakcję seksualną. Zbytnio przyspieszając bieg wypadków, nie należy liczyć na superrezultaty. Pieszczoty dopasowujmy do indywidualnych potrzeb, schemat „z góry na dół” nie zawsze się sprawdza.

4. Abstynencja podczas miesiączki

Orgazm może przynieść ulgę w dolegliwościach, a w czasie okresu lęk przed zajściem w ciążę znika. Unikanie współżycia ma sens wtedy, gdy seks w tych dniach sprawia więcej przykrości niż przyjemności.

5. Piercing łechtaczki

Łechtaczka nie jest wystarczająco wytrzymała, aby utrzymać ciężar biżuterii. Ciągłe stymulowanie tak unerwionej części przez kolczyk może doprowadzić do zmniejszenia wrażliwości, przekłucie oznacza także intensywny ból i ryzyko infekcji.
 

6. Seks po alkoholu

Odrobina alkoholu działa jak afrodyzjak, ale większa ilość powoduje problemy z erekcją i utrudnia lub uniemożliwia osiągnięcie orgazmu. Organizm kobiety potrzebuje dwa razy więcej czasu niż organizm mężczyzny, by przetrawić tę samą ilość alkoholu. Warto o tym pamiętać, jeśli chce się zachować reputację i kontrolę nad sobą.
 

7. Udawanie orgazmu

Nikt nie chce być oszukiwany w sprawach seksu. Udawanie orgazmu wytwarza nawyk i robi się błędne koło. Nie jesteś gwiazdą porno... Wiele przyczyn utrudnia szczytowanie. Nie ma się czego wstydzić – trzeba o tym rozmawiać

8. Brak asertywności

Nie należy godzić się na rzeczy bolesne lub nieprzyjemne tylko dlatego, że partner ma na nie ochotę. Seks to nie koncert życzeń – to gra zespołowa ku satysfakcji obu stron.

9. Seks na pierwszej randce

Pierwsze spotkanie może być przygodą na jedną noc lub początkiem związku i seks odgrywa tu kluczową rolę. Jeśli zaczniemy od seksu, może to uniemożliwić nawiązanie emocjonalnej więzi. Niech związek stanie się związkiem, zanim do równania wprowadzicie seks.

10. Fatalny finisz

Kobiety potrzebują znacznie więcej czasu, aby ochłonąć po seksie, niż mężczyźni. Chcą być przytulane, pieszczone i adorowane, chcą wspólnie się relaksować, słyszeć miłe słowa. Zasypianie zaraz po lub powrót do innych zajęć zwykle je rozczarowuje.

Przeczytaj też: Seks: 16 pytań, które zawsze chcieliście zadać